День науки в Баштанській гімназії
18 грудня в Баштанській гімназії відбулася презентація дослідницької діяльності учнів 9-х класів в межах проектної діяльності на уроках фізики. Учні самостійно досліджували, проводили експерименти, демонстрували власноруч зроблені прилади. Керівником їхньої творчості була Озерова Оксана Федорівна, учитель фізики та астрономії.
З тих пір, як білий світ існує,
Нема людини, яка знань не потребує
В усі часи народи світу
До знань тягнулись, до освіти.
Показовий урок-захист з теми «Світлові явища» був проведений для учнів Баштанської гімназії. Кожна група учнів отримала завдання для реалізації проектів, виготовлення саморобних приладів або експериментальних досліджень. Носенко І., Безпала А., Шульгін Є. та Грастель І. виступали з презентацією проекту «Оптичні явища в природі», учні представили цікаві факти про веселку та запропонували для переглядів фотоілюстрації з веселками, які можна було спостерігати на території України та в нашому рідному місті Баштанка.
Сапа Ярослав представив проект «Інтерференція світла», він підготував модель «Полярне сяйво» та розказав про цікаві факти.
Гриненко М. виготовила власноруч 3D-окуляри, які можна використовувати для домашнього перегляду 3D-фільмів.
Домарацька М., Губар Л., Томич В., Люлько А., Ялинич О. та Шепетковська А. представили проекти з теми «Види ілюзії. Ілюзії руху. Перевернуті зображення». Трибрат В. розповіла про голограми та продемонструвала об’ємні зображення, які можна побачити за допомогою зрізаної піраміди та додатка, завантаженого на телефон.
Філоненко В. підготував проект із теми «Оптика і розкриття таємниць банкнот». За допомогою лінз учень демонстрував магічні символи банкнот, які не можна побачити неозброєним оком та розшифровував їх значення.
Чухатурян В., Рижик Вікторія, Грінченко О., Шевченко Л. продемонстрували власноруч виготовлені калейдоскопи, а Швець В та Церуш А. розповіли про роботу перископа і продемонстрували прилад, який вони виготовили самостійно.
Рижик Володимир демонстрував ка́меру-обску́ра — це прототип фотографічного апарату, темне приміщення з одним малим отвором (діаметром порядку 0,3-1,0 мм), через який на протилежну стіну проектується перевернуте зменшене зображення предметів ззовні.
Старостенко А, Карпченко А та Муругов В. підготували експериментальні дослідження «Модель будови ока та виправлення зору». Учні наглядно продемонстрували, як за допомогою лінз можна відкорегувати зір.
Ржевська О. та Дрожак М. підготували модель ока, за допомогою якої демонстрували зображення в оці.
Соловйов Леонід, учень 10 класу, розповів принцип роботи сучасних сонячних батарей, за допомогою яких освітлював мінібудинок та запустив мінівітряк. Усі прилади, підручні матеріали були виготовлені власноруч.
А Цацурін Максим, учень 5 класу, демонстрував виготовлений ліхтарик із трьома режимами ввімкнення.
Усі учні відповідально віднеслися до поставлених задач, творчо оформили результати своєї роботи та гідно їх представили.
Дякуємо учителю фізики Озеровій Оксані Федорівні, яка організувала, підготувала і провела цей захід. Саме за діяльнісним підходом до вивчення предмету стоїть майбутнє.
Переглянути світлини можна за посиланням: https://bashtankag.e-schools.info/photoalbum/65378