Новини
Багато років минуло від незабутнього березня 1944 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку знало людство. Ми у вічному боргу перед вами за обірвану війною юність, за зразки мужності, сили духу, самопожертви, які ви виявили в боях за рідну землю. Низький уклін щиросердна шана і дяка тим, хто поклав своє життя та ветеранам війни, які пронесли на своїх плечах увесь тягар страхітливої руйнівної війни та повоєнні роки тяжкої праці по відбудові міста. За мирне сонячне небо, за багату хліборобську ниву, за радісний сміх дитини, за щастя молодої матері і спокійну старість наших батьків, за мрії, які збуваються, за надії, з якими зустрічаємо день прийдешній, - завдячуємо вам, ветерани війни, партизани та підпільники, трудівники тилу!
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не дивлячись на відсутність військових навичок, в критичний та відповідальний для держави момент, змінили свій уклад життя, добровільно «поставили його на паузу» й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Ми вдячні кожному захиснику і захисниці, які боронять Україну, які добровільно стали на захист Батьківщини, які надали нашим дітям можливість навчатись, жити, вірити в незалежне майбутнє нашої країни.
Затверджено Порядки прийому на навчання у 2025 році
Сьогодні України відзначає 211 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Цього дня, у 1814 році, народився видатний поет, художник, прозаїк, громадський діяч і символ української нації – Тарас Шевченко. Його пророчі слова і сьогодні відлунюють у нашій дійсності, додаючи сили, віри та впевненості.
Шевченкове слово – це неймовірна сила. Воно народилося на ґрунті поневолення, але проростало Свободою. У кожному «Борітеся – поборете!» б’ється наш незламний Дух. У кожному «Не дай спати ходячому» – заклик діяти, не миритися з несправедливістю, будувати майбутнє.
Це не лише данина пам’яті великому митцеві, а й нагадування про відповідальність кожного з нас перед Україною.
Слово Шевченка — як зброя, як промінь свободи, що й досі веде нас вперед. Читаймо Шевченка, відчуваймо Шевченка, живімо по-Шевченківськи – гідно, вільно, незламно.
В нашій країні війна. Для кожного це слово мало різне значення і часто ми не надавали великої уваги йому, але саме зараз ми зрозуміли по справжньому що це.
Війна – це жахливе слово, яке знайоме в наш час кожному українцю. Щодня, все, про що ми мріємо і молимося з «24 лютого» - це мир, і припинення війни в Україні!
Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет та дронів-камікадзе. Та їм ніколи не знищити наше прагнення до свободи та незалежності, нашу любов до Батьківщини. Сила духу та прагнення зберегти нашу державу згуртували всіх нас у протистоянні з агресором.
Пам'ятаємо 1 березня 2022 року, коли баштанчани мужньо боронили рідне місто. Ми пишаємося унікальною силою духу, міцністю опору і незламністю, яку виявили мешканці міста за воєнних обставин. Своїм прикладом місто надихнуло оборонців багатьох населених пунктів стати сталевою стіною на шляху ворога.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям за те, що ми можемо зустрічати світанки, працювати, вчитися, здобувати професію та просто … жити.
ТРИМАЙМОСЯ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Увага! Долучаємось до Всеукраїнської акції «ворогам КРИШКА» по збору пластикових кришечок, запровадженого Благодійним фондом «ОВЕС», яка спрямована на підтримку українських військових та допомогу фронту. Проєкт передбачає збір пластикових кришечок від тари та харчових продуктів. Зібрані кришечки відправляють на переробку, а отримані кошти перераховують на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.
Долучайтесь до збору, разом Благодійним фондом «ОВЕС», допоможемо воїнам наблизити ПЕРЕМОГУ!
Благодійна акція проходить під гаслом "Кришечки збирай - захисникам допомагай".
Які саме кришечки потрібні:
- тільки від харчових продуктів (з-під молока, соку, води, йогуртів);
- тільки чисті кришечки;
- будь-якого розміру.
Зібрані кришечки приносити до Баштанського ліцею «ТЕМП» з понеділка по п’ятницю, залишати на порозі ліцею в спеціально відведеній ємності.
Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.
Сьогодні у світі існує понад 7 000 мов, але, за оцінками лінгвістів, майже половина з них перебуває під загрозою зникнення. За даними ЮНЕСКО, кожні два тижні зникає одна мова, що веде до втрати культурного розмаїття та самобутності народів. Особливо вразливими є мови корінних народів, які не мають офіційного статусу або державної підтримки.
Щороку 20 лютого наша держава вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні. Це увічнення великої людської, громадянської й національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
Ми закликаємо Вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Повномасштабна війна є джерелом стресу та тривог для кожного українця й українки, а особливо для дітей і підлітків. Такі переживання можуть залишити глибокі сліди у їхніх серцях і вплинути на фізичне й емоційне здоров’я в подальшому.
Дітям під час війни потрібна психологічна допомога. Вони не завжди можуть сформулювати те, що їх турбує. І, на жаль, саме зараз не завжди можуть прийняти допомогу. Цю допомогу надає Світлана Ройз – дитяча сімейна психологиня, яка спеціалізується на дитячій психології, стосунках між батьками та дітьми, вирішенні проблем із підлітками. Фахівчиня створила добірку практик, ігор та порад, якими ділиться з усіма бажаючими і які спрямовані на підтримку дітей у цей важкий час.
Проєкти, які були створені спільно з партнерами та командами під час війни, можуть стати цінними ресурсами для батьків, педагогів і дітей у цей непростий час.
Для надання психологічної допомоги дітям та їхнім батькам Башанський ліцей «ТЕМП» пропонує добірку практичних інструментів і порад під назвою «Ресурсна скриня».
Складні часи роблять дітей більш вразливими й одинокими. Стрес часто робить і дорослих, і дітей безпомічними, та саме зараз ми всі так потребуємо опори на внутрішню силу..
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).
Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!
Одним із відомих в Україні конкурсів, що формує плеяду творчої й талановитої молоді, є Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка.
5 лютого 2025 року у м.Новий Буг відбулися зональні змагання з баскетболу 3х3 обласного етапу Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри».
Учні Баштанського ліцею "ТЕМП" у складі збірної команди вибороли ІІ місце в змаганнях.
Вітаємо наших спортсменів:
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних блоків національного мультипредметного тесту 2025 року.
Характеристики містять опис кількості та форм тестових завдань із кожного предмета, час на їх виконання та схеми нарахування балів за правильне виконання завдань.
У 2025 році тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань.
Тест з математики міститиме 22 завдання, з фізики – 20, з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – 32 завдання.
На виконання завдань з кожного предмета відведено орієнтовно 60 хвилин, але учасники НМТ під час тесту зможуть самостійно перерозподіляти час у межах кожного з двох блоків, які будуть розділені 20-хвилинною перервою.
Усі тестові завдання для проведення НМТ у 2025 році будуть укладатися за чинними програмами зовнішнього незалежного оцінювання.
Зареєструватись для участі в НМТ майбутні вступники зможуть з 6 березня до 3 квітня.
Сьогодні, 27 січня, все людство згадує трагічні події минулих років, щоб не допустити в майбутньому їх повторення.
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Дорогі учні, вчителі та батьки Баштанського ліцею "ТЕМП"!
Маємо чудову новину, яка надихає кожного з нас! Команда наших учнів здобула перше місце на змаганнях з баскетболу 3х3. Ця перемога – результат наполегливої праці, спортивного духу та відданості нашій ліцейній родині.
Зараз ідея соборності є чимось життєво необхідним для українського народу, оскільки соборність – це означає дбати про те, що об’єднує. Навіть більше, це означає ставити за найвищу цінність усе те, що може нас об’єднувати, надихати й робити сильнішими, бо разом нас не подолати
НАССР в закладах освіти - важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Головним завданням системи НАССР є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
НАССР - це організація процесів так, щоб обладнання працювало правильно, приміщення не становило загрози безпечності харчових продуктів
Куратор благодійних проєктів Лілія Ярмоленко запрошуємо абітурієнтів Баштанського ліцею "ТЕМП" взяти участь у соціальній програмі Scholarship.
Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.
Участь повністю безкоштовна.
Компанія "Добро людям" оплачує навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних.
За 22 роки життєвого шляху Баштанської гімназії, а з 2022 року Баштанського ліцею «ТЕМП», наші випускники стали висококваліфікованими спеціалістами в різних сферах діяльності. Колишні учні повертаються в рідні пенати не тільки як гості, тепер у нашому колективі працюють наші випускники - колеги.
Молоді вчителі вкладають усе своє серце і зусилля в роботу. Незважаючи на невеликий педагогічний досвід, вони є прикладом наполегливості та відданості своїй справі.
Цього року наш учитель української мови та літератури, Рижик Володимир Дмитрович, брав участь в обласному конкурсі «ШКІЛЬНИЙ УЧИТЕЛЬ НОВОГО ПОКОЛІННЯ». За результатами конкурсу Володимир Дмитрович отримав винагороду та грамоту. Ця нагорода – лише початок нових можливостей, і ми впевнені, що попереду - досягнення ще більших вершин та перемог.
НМТ 2025: які обов’язкові та додаткові предмети
НМТ складається з чотирьох предметів. Три з них є обов’язковими для всіх учасників.