Новини
17 червня 2025 року 32 учні Баштанського ліцею «ТЕМП» зробили перший крок у доросле життя, отримавши свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. Семеро випускників досягли високих результатів у навчанні і отримали свідоцтво з відзнакою. За плечима не тільки навчання, а й моменти радості, дружби, взаємопідтримки, злетів і падінь, які залишаться спогадами на все життя.
Урочисте свято випускного відбулось у Будинку культури у колі колективу Баштанського ліцею «ТЕМП», батьків та гостей.
6 червня не просто пролунав останній дзвінок у Баштанському ліцеї “ТЕМП”— він розрізав повітря між «було» і «буде». Ще одна сходинка в житті наших дітей пройдена. Для кожного цей день має своє значення. Для учнів – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за вихованців, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік. Це урочистий день, коли школярі прощаються з уроками, а випускники – з цілою епохою свого життя. Наші випускники йдуть у світ з очима, повними мрій, і серцем, у якому назавжди залишиться теплий спогад про рідний заклад. Дякуємо вам за наполегливість, відданість, таланти. Тепер — ви наше майбутнє, і ми пишаємося вами!
На Святі останнього дзвоника згадували все, чим нам запам'ятався цей навчальний рік, відзначили здобутки і перемоги дітей.
Щиро бажаємо всім учням чудових літніх канікул під мирним небом України. Випускникам – відмінного старту на дорослому життєвому шляху. А нам, учителям, – натхнення та сил для нового навчального року.
Шановні батьки учнів 5-7 класів! З метою проведення інформаційно-розʼяснювальної роботи для батьків (або осіб, які їх замінюють) стосовно особливостей оцінювання навчальних досягнень здобувачів загальної середньої освіти в Міністерстві освіти і науки України підготовлено інформаційний лист «Оцінювання в НУШ: путівник для батьків».
23 травня в Україні відзначають День Героїв, встановлений на честь українських захисників та захисниць, які
виборюють свободу та незалежність України.
Ідея свята Героїв виникла у середовищі українських націоналістів. Уперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові.
Дата 23 травня була обрана не випадково. У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра.
Після 1991 року свято стало набувати популярності, особливо на заході України. У 2014 році масштабні відзначення Дня Героїв відбулися у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.
Наразі свято не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає. Особливо з огляду на те, що з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з російським агресором.
Нині, після початку повномасштабного вторгнення РФ, це свято – не лише данина пам’яті героям та героїням минувшини, а й день шани новітніх захисників і захисниць, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність України.
Безбар’єрність переживає процес постійних трансформацій, розширюється та стає все важливішою для кожного українця та українки.
Інклюзивність, доступність, рівність, адаптивність: всі ці поняття висвітлюють спільні потреби та запити безлічі людей.
Бо це не лише про фізичну доступність адміністративних будівель чи наявність пандуса в підʼїзді. Це про середовище, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу чи фізичних можливостей, може почуватися вільно та зручно. Може без проблем піти до магазину, погуляти з дітьми в парку, отримати послугу онлайн чи в ЦНАПі. Може працювати, вчитися, відпочивати, жити повноцінне життя.
Тому це стосується кожного з нас. Не будьте байдужими до тих, хто поряд з нами
Вишиванка — це не тільки прадавня частина гардеробу нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом для його власника. Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця. Чи знали ви, що в минулому вишиванка була підставою для цькування, що вона рятувала в голодомор (її обмінювали на хліб), що її закопували в землю, аби зберегти для майбутніх поколінь, бо вважалась найдорожчим предметом в родині.
Вишиванка об'єднує народ і зберігає культуру, долучайтесь до збереження традицій.
До дня вишиванки в Баштанському ліцеї «ТЕМП» підготовлено та проведено виставку присвячену вишиванці «Нитками вишиванки зшите наше минуле, сьогодення та майбутнє». На виставці представлено сорочки-вишиванки, рушники, подушки, картини та інші вироби, які виготовлені бабусями, мамами учнів закладу, а також власноруч учнями ліцею.
Бережемо традіції, цінуємо минуле, бережемо для майбутніх поколінь.
Учні Баштанського ліцею «ТЕМП» відвідали експозицію Баштанського краєзнавчого музею до дня вишиванки.
8 травня ми вшановуємо подвиг українського народу, його вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Також у цей травневий день ми утверджуємо спадкоємність традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників нашої Вітчизни, консолідуємо суспільство навколо ідеї захисту України, яка є актуальною, як ніколи раніше.
Експозиція до Дня пам'яті та перемоги в Баштанському ліцеї «ТЕМП» знаходиться в фоє закладу
У квітні 2025 року Баштанський ліцей «ТЕМП» провів самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямком «Освітнє середовище». Самооцінювання було проведено за допомогою інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти «EvaluEd».
В період з 21 по 25 квітня 2025 року підготовлено та впродовж цього ж тижня, на базі цифрового центру ДЛС № 41, в Баштанському ліцеї «ТЕМП» проведено День цивільного захисту.
Заступником директора з навчально-виховної роботи Іриною Блошко та вчителем Світланою Ночовською до Дня цивільного захисту проведено зустрічі в очному форматі з учнями 5-11 класів (учні в кількості 105 учнів, решта учнів працювали в дистанційному форматі) з питань поводження з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами, заборони відвідування та відпочинку на природі, правил пожежної безпеки у побуті, поведінки у надзвичайних ситуаціях воєнного стану вдома або на вулиці та поведінки у соціальних мережах
Вступити в коледж для здобуття фахової передвищої освіти можуть особи, які здобули базову загальну середню освіту (9 класів), повну загальну середню освіту (11 класів); освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника чи молодшого спеціаліста, а також особи, які здобули будь-який ступінь вищої освіти.
Освіта.ua пропонує таким вступникам інформаційні матеріали, які допоможуть зорієнтуватися в процедурі вступу до закладів фахової передвищої освіти, а також в інших актуальних для абітурієнта питаннях.
Особи, які здобули повну загальну середню освіту, мають право вступити на навчання до закладу вищої освіти для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).
Освіта.ua пропонує таким вступникам інформаційні матеріали, які допоможуть зорієнтуватися в процедурі вступу до закладів вищої освіти, а також в інших актуальних для абітурієнта питаннях.
Для трудового колективу Баштанського ліцею «ТЕМП» спільна робота є гарною мотивацією для трудових звершень. Мотивація до роботи – частина мотивації до життя. А робота гуртом – це не тільки мотивація до життя, а й гарний настрій, згуртованість, взаємодопомога. І коли праця – задоволення, то й життя – хороше.
Весна, гарна погода, чудовий колектив – робота кипить. В Баштанському ліцеї «ТЕМП» в квітні гуртом провели роботи з благоустрою території.
Багато років минуло від незабутнього березня 1944 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку знало людство. Ми у вічному боргу перед вами за обірвану війною юність, за зразки мужності, сили духу, самопожертви, які ви виявили в боях за рідну землю. Низький уклін щиросердна шана і дяка тим, хто поклав своє життя та ветеранам війни, які пронесли на своїх плечах увесь тягар страхітливої руйнівної війни та повоєнні роки тяжкої праці по відбудові міста. За мирне сонячне небо, за багату хліборобську ниву, за радісний сміх дитини, за щастя молодої матері і спокійну старість наших батьків, за мрії, які збуваються, за надії, з якими зустрічаємо день прийдешній, - завдячуємо вам, ветерани війни, партизани та підпільники, трудівники тилу!
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не дивлячись на відсутність військових навичок, в критичний та відповідальний для держави момент, змінили свій уклад життя, добровільно «поставили його на паузу» й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Ми вдячні кожному захиснику і захисниці, які боронять Україну, які добровільно стали на захист Батьківщини, які надали нашим дітям можливість навчатись, жити, вірити в незалежне майбутнє нашої країни.
Затверджено Порядки прийому на навчання у 2025 році
Сьогодні України відзначає 211 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Цього дня, у 1814 році, народився видатний поет, художник, прозаїк, громадський діяч і символ української нації – Тарас Шевченко. Його пророчі слова і сьогодні відлунюють у нашій дійсності, додаючи сили, віри та впевненості.
Шевченкове слово – це неймовірна сила. Воно народилося на ґрунті поневолення, але проростало Свободою. У кожному «Борітеся – поборете!» б’ється наш незламний Дух. У кожному «Не дай спати ходячому» – заклик діяти, не миритися з несправедливістю, будувати майбутнє.
Це не лише данина пам’яті великому митцеві, а й нагадування про відповідальність кожного з нас перед Україною.
Слово Шевченка — як зброя, як промінь свободи, що й досі веде нас вперед. Читаймо Шевченка, відчуваймо Шевченка, живімо по-Шевченківськи – гідно, вільно, незламно.
В нашій країні війна. Для кожного це слово мало різне значення і часто ми не надавали великої уваги йому, але саме зараз ми зрозуміли по справжньому що це.
Війна – це жахливе слово, яке знайоме в наш час кожному українцю. Щодня, все, про що ми мріємо і молимося з «24 лютого» - це мир, і припинення війни в Україні!
Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет та дронів-камікадзе. Та їм ніколи не знищити наше прагнення до свободи та незалежності, нашу любов до Батьківщини. Сила духу та прагнення зберегти нашу державу згуртували всіх нас у протистоянні з агресором.
Пам'ятаємо 1 березня 2022 року, коли баштанчани мужньо боронили рідне місто. Ми пишаємося унікальною силою духу, міцністю опору і незламністю, яку виявили мешканці міста за воєнних обставин. Своїм прикладом місто надихнуло оборонців багатьох населених пунктів стати сталевою стіною на шляху ворога.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям за те, що ми можемо зустрічати світанки, працювати, вчитися, здобувати професію та просто … жити.
ТРИМАЙМОСЯ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Увага! Долучаємось до Всеукраїнської акції «ворогам КРИШКА» по збору пластикових кришечок, запровадженого Благодійним фондом «ОВЕС», яка спрямована на підтримку українських військових та допомогу фронту. Проєкт передбачає збір пластикових кришечок від тари та харчових продуктів. Зібрані кришечки відправляють на переробку, а отримані кошти перераховують на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.
Долучайтесь до збору, разом Благодійним фондом «ОВЕС», допоможемо воїнам наблизити ПЕРЕМОГУ!
Благодійна акція проходить під гаслом "Кришечки збирай - захисникам допомагай".
Які саме кришечки потрібні:
- тільки від харчових продуктів (з-під молока, соку, води, йогуртів);
- тільки чисті кришечки;
- будь-якого розміру.
Зібрані кришечки приносити до Баштанського ліцею «ТЕМП» з понеділка по п’ятницю, залишати на порозі ліцею в спеціально відведеній ємності.
Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.
Сьогодні у світі існує понад 7 000 мов, але, за оцінками лінгвістів, майже половина з них перебуває під загрозою зникнення. За даними ЮНЕСКО, кожні два тижні зникає одна мова, що веде до втрати культурного розмаїття та самобутності народів. Особливо вразливими є мови корінних народів, які не мають офіційного статусу або державної підтримки.
Щороку 20 лютого наша держава вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні. Це увічнення великої людської, громадянської й національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
Ми закликаємо Вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.