Правила зарахування до Баштанської гімназії у 2022 році

Date: 13 травня 2022 о 07:45, Refreshed 20 травня 2022 о 07:49
243 view

Затверджено Правила зарахування до Баштанської гімназії Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області у 2022/2023 н.р.

Наказ Баштанської гімназії

13.05.2022 №30-о

Правила зарахування

до Баштанської гімназії Баштанської міської ради

Баштанського району Миколаївської області у 2022/2023 н.р.

1. Загальні положення

1.1. Прийом учнів до Баштанської гімназії Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області у 2022/2023 н.р. здійснюється відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367 від 16 квітня 2018 р. (далі Порядку зарахування), наказів  Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 року №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», Статуту гімназії та Порядку зарахування учнів до Баштанської гімназії, схвалених педагогічною радою від 03.04.2019 № 5.

1. Прийом документів

2.1. Прийом заяв для участі в конкурсі проводяться:

- до 5 класу гімназії – до 24 червня 2022 року;

- до 6-9-х класів – до 24 червня 2022 року при наявності вільних місць;

- до 10-11-х класів –  до 24 червня 2022 року, при наявності вільних місць.

2.2. До заяви додаються:

копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти;

оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о, копія медичної довідки 063 (карта профілактичних щеплень);

копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами (у разі наявності);

оригінал або копія відповідного документа про освіту (у разі наявності).

2.3. Конкурс не проводиться у випадку, якщо кількість поданих заяв про зарахування станом на 24 червня для 5-11 класів не перевищує загальної кількості місць у класі (класах) закладу освіти з урахуванням нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про повну загальну середню освіту».

2.4. У разі, якщо кількість поданих заяв станом на 24 червня для 5-11 класів перевищує загальну кількість місць у класах, то до 27 червня включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору до 5-11 класів.

2.5. Після 27 червня зарахування на вільні місця (за умови їх наявності) відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів.

3. Проведення конкурсу

3.1. До конкурсної комісії можна подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні або творчі досягнення.

3.2. Конкурсні випробування будуть проводитися у найбільш безпечній для дітей формі (у тому числі з використанням цифрових технологій).

Кількість конкурсних випробувань встановлена наступна:

співбесіда з учнями, які за попередній навчальний рік досягли високих результатів у навчанні і за результатами семестрового, річного оцінювання, підсумкової атестації мають досягнення у навчанні (10, 11, 12), або достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше, чим з двох предметів навчального плану, зараховуються поза конкурсом;

комбіноване тестування з української мови та математики.

3.3.  Зміст конкурсних завдань повинен відповідати навчальним програмам відповідних класів закладу загальної середньої освіти.

3.4. Без конкурсних випробувань до гімназії зараховуються:

учні, які за попередній навчальний рік досягли високих результатів у навчанні і за результатами семестрового, річного оцінювання, підсумкової атестації мають досягнення у навчанні (10, 11, 12), або достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше, чим з двох предметів навчального плану;

переможці творчих конкурсів та предметних учнівських олімпіад;

учні, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у Баштанській гімназії, чи дітьми працівників цього закладу освіти.

3.5. Адміністрація гімназії встановлює пільгові умови конкурсу для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, дітей, які залишилися без піклування під час воєнного стану або батьки яких загинули  у війні. При однаковій з іншими учнями кількості вступних балів першочергово зараховуються діти вище перелічених категорій.

4. Порядок зарахування

4.1. Учні, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до гімназії наказом директора на підставі рішення приймальної комісії.

4.2. Зарахування проводиться не пізніше початку 2022/2023 н.р.

4.3.Учні, які зараховані до гімназії, але не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їх початку, відраховуються з закладу освіти. На звільнені місця можуть зараховуватись наступні за рейтингом учні, або проводиться додаткове конкурсне випробування.

Comments: